Annesi ilk kez konuştu: Sinan Ateş’in öldürülmeden önceki sözleri ne oldu?

Ankara’da öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş, oğlunun aldığı tehditler üzerine bir aile toplantısı yaptığını belirten Saniye Ateş, “Yüzümdeki tedirginliği ve üzüntüyü görünce “Anne üzülme, ben yanlış bir şey yapmadım. Bana bir şey olmaz diyerek beni sakinleştirmişti” dedi.

Eski Ülkü Ocaklar Genel Başkanı Sinan Ateş’in öldürülmesine ilişkin dava Ankara’da sürüyor. Sincan Cezaevi Kampüsü içerisindeki duruşma salonunda davayı takip edenler arasında bulunan Sinan Ateş’in annesi Saniye Ateş 18 aylık sessizliğini bozdu. 

TIKLAYIN – Sinan Ateş davasında ikinci gün | Sanıklar eski polis amiri ile yüzleşti, mahkemeden Ateş’in avukatını çıkarmayan polisler hakkında suç duyurusu

12punto’dan Ersin Eroğlu’nun haberine göre, Sinan Ateş’in öldürülmeden önce bir aile toplantısı yaparak aldığı tehditleri anlattığını belirten Saniye Ateş, “Bazı insanların kalemini kırdıklarını, kendisine suikast düzenlemek için kiralık katil aradıklarını bizimle paylaşmıştı. Benim yüzümdeki tedirginliği ve üzüntüyü görünce ‘anne üzülme Allah bizimle beraber. Ben yanlış bir şey yapmadım, bana bir şey olmaz’ diyerek beni sakinleştirmişti” dedi.

18 aydır büyük bir çöküntü içerisinde olduğunu söyleyen Saniye Ateş sözlerini şöyle sürdürdü:

“Oğlumun yokluğunu kabullenemiyorum. Benim oğlumun herkese faydası vardı. Vatanın milletini seven biriydi. Beni en çok rahatsız eden ise hâlâ oğlumun neden öldürüldüğünü bilmiyorum.”

Selma Ateş-Saniye Ateş ve Sevda Ateş ile
Sincan Cezaevi Kampüsü içerisindeki duruşma salonunda (Fotoğraf:12 Punto)

Mahkeme sürecinin kendisi için zorlu başladığını belirten Saniye Ateş, “Oğlumu benden alanlarla karşı karşıyayım ama onlara bir şey söyleyemiyorum. Oğlumu benden alanlar sık sık mahkeme heyetine bir aileleri ve çocukları olduğunu ve mağdur olduklarını anlattılar. Bunu anlatanlar benim oğlumun çocuklarını ve beni hiç düşünmediler mi bunu anlamıyorum. Madem bir aileleri ve çocukları var keşke bu alçak cinayeti tasarlamadan önce biraz bizim yerimize kendilerini koysalardı.

TIKLAYIN – Sinan Ateş davası | Tetikçi Özyağcı’nın avukatı: Öldürme saikiyle hareket etseydi kafasına ateş ederdi

“Siyasi bir cinayete kurban gitti”

Mahkemeden adalet beklediklerini ifade eden Saniye Ateş, oğlunun siyasi bir cinayete kurban gittiğini belirterek şunları söyledi:

“Bu davada her şey aydınlatılmıştır ve karanlık hiçbir yeri yoktur. Bütün her şey ortadadır. Oğlum siyasi bir cinayeti kurban gitmiştir ve failleri de bellidir. Biz faillerin hikayelerini ve yalanlarını dinlemek istemiyoruz. Devletimizin irade koyup bir an önce adaletin tecelli etmesini bekliyoruz. Artık anne yüreğim dayanmıyor beni anlayabiliyorsunuz değil mi? Kalbim çok acıyor sabahlara kadar uyuyamıyorum sadece adalet bekliyorum.”

TIKLAYIN – Sinan Ateş davasında ilk gün: Kritik sanıklar ifadelerini ve bilirkişi raporundaki kayıtları reddetti, Doğukan Çep “Baş aktörüm, azmettiriciyim” dedi

Aile toplantısında tehditleri anlatmış 

“Oğlumla çok sık görüşürdüm. Son zamanlarda üzerindeki baskıdan ve tehditlerden dolayı görüşme sıklığım daha da artmıştı. Oğlum malum bu davada yargılanan şahıslardan ve mensup oldukları yapıdan sürekli ölüm tehdidi alıyor ve sosyal medyadan bir operasyona tabi tutuluyordu. Olaydan bir hafta önce Bursa’ya geldiğinde bir aile toplantısı yaptık ve tüm yaşanan olayları anlatmıştı. Bazı insanların kalemini kırdıklarını, kendisine suikast düzenlemek için kiralık katil aradıklarını bizimle paylaşmıştı. Benim yüzümdeki tedirginliği ve üzüntüyü görünce ‘Anne üzülme Allah bizimle beraber. Ben yanlış bir şey yapmadım, bana bir şey olmaz’ diyerek beni sakinleştirmişti.” 


 

T24’ÜN SİNAN ATEŞ CİNAYETİ DOSYASI

 • ASUMAN ARANCA

 • Sinan Ateş cinayeti dosyasındaki bilirkişi raporuna T24 ulaştı: Ateş’in adresini Ülkü Ocakları Başkanı istemiş!

  Bilirkişi raporu: İşte adım adım Sinan Ateş cinayetine giden zaman çizelgesi

 • Sinan Ateş dosyasında “krizler” bitmiyor: Savcı 2 ay izne ayrıldı, dosya bir kez daha el değiştirdi

  Sinan Ateş cinayetini suikast çetesine rapor eden fotoğraf ortaya çıktı: Tetikçiyi taşıyan kuryeden ‘görev tamam’ pozu!

  Sinan Ateş iddianamesi: Telefon mesajlarıyla cinayet organizasyonuna işaret eden bilirkişi raporu göz ardı edildi!

  İşte iddianamede yer verilmeyen Ayşe Ateş’in ifadesi: Olcay Kılavuz’un da suikastta dahli olduğu kanaatindeyim

  T24, Sinan Ateş cinayetindeki tetikçinin kaçırıldığı “çakarlı” aracın görüntüsüne ulaştı: Geçtikleri güzergâhta PTS kayıtlarına böyle takıldı

 • Sinan Ateş cinayeti davası 1 Temmuz’da başlıyor; işte 25 soruda suikastte adı geçenler, soruşturma sürecinde yaşananlar ve siyasete yansımaları
 •  
 • TOLGA ŞARDAN

  Sinan Ateş cinayetinden gözaltına alınan iki polis, nasıl Özel Harekatçı oldu?

  Sinan Ateş’in öldürülmesiyle bağlantılı Mersin’deki cinayette eski Ülkü Ocakları Başkanı’na 10 yıl hapis cezası verildi

 • Sinan Ateş dosyasının bilirkişisi polise ne oldu? Emniyet YDK’da “emeklilik” krizi!

  Sinan Ateş cinayeti zanlısı Avukat Öktem’in tutukluğa itirazını mahkeme “kaçma şüphesi var” diyerek reddetti


 • CANDAN YILDIZ

  Sinan Ateş’in kardeşi Selma Ateş: Kendisini devlet zanneden paralel çete o kadar rahat cinayet işlemiş ki onlarca delil bırakmış

  Eski Bursa Ülkü Ocakları Başkanı Cahit Özdemir: Sinan Ateş cinayeti Ülkücülerin ‘Kerbela’sıdır; ocaklar kuşatma altında

Sinan Ateş’in ablası: Bahçeli samimiyse elimizdeki bütün belgeleri vermeye hazırız, katilleri birlikte yakalayalım

MURAT SABUNCU

Özgür Özel: Demirtaş ile çalışma toplantısı yapmak istiyorum, MHP Sinan Ateş cinayetinde sınıfta kaldı

Cinayete ilişkin haberler için .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x