SHIB ile 2,5 Milyon Dolar Kaybetti: Şimdi Bu Meme Coin’i Aldı!

Meme coin’leri kripto para piyasasında önemli bir konuma sahip. Özellikle kısa dönemde yüksek kar arayan traderlar arasında ilgi görüyor. Bununla birlikte bu tokenler kazandırdıkları kadar kaybettirebiliyorlar da. Bir kripto para traderı, son piyasa döngüsünde Shiba Inu’yu (SHIB) zirveden alıp dipten satarak 2 milyon dolardan fazla kaybetti. Şimdi bu trader 1 milyon dolar değerinde bir başka meme coin’i satıl aldı.

SHIB kazazedesi trader, şimdi de PEPE aldı!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto dünyasındaki bahisler kazandırdığı kadar kaybettiriyor da. Bununla birlikte kripto traderları vazgeçmiyor! On-chain analitik platformu Lookonchain, ilginç bir trade hikayesine ışık tuttu. Buna göre, ‘0xD21…07010’ adresi, kripto borsası OKX’ten 1,02 milyon dolar değerinde 67 milyar PEPE çekti. Satın alma işlemi kısa süre önce gerçekleşti.

Ayrıca, bunu diğer beş tokenin daha küçük miktarlarda satın alınması izledi. Özellikle, Fetch (FET), SingularityNET (AGIX), Arbitrum (ARB), The Graph Token (GRT) ve Bone ShibaSwap (BONE), hepsi 500.000 dolardan daha az değere sahip. Ayrıca, trader halihazırda 980.000 dolar değerinde 35,27 milyar SHIB tutuyordu.

ERC-20 txs: 0xD21d0Ff68445891498E21F1068eAE04C5A207010. Kaynak: Etherscan

2021-2022’de SHIB trade’inde 2 milyon doların üzerinde zarar

Bununla birlikte, on-chain veriler, aynı yatırımcının SHIB yatırımından geçmişte milyoner kaybettiğini gösteriyor. Trader, 2021’deki boğa piyasası furyası sırasında 2,98 milyon dolar değerinde 40,9 milyar SHIB satın aldı. SHIB’nin, PEPE’nin bu döngüde temsil ettiğine benzer şekilde, olağanüstü bir performansın ardından en yüksek seviyelerinde olduğu düşünüldüğünde, bu muhtemelen ‘kaçırma korkusu’ (FOMO) altında alınan bir karardı.

Ayı piyasasına girerken, bu trader SHIB pozisyonunu 2022’deki en düşük değerine yaklaşana kadar tuttu. Bu noktada, ‘0xD21…07010’ teslim oldu. Böylece, tüm pozisyonu %85,5 kayıpla likide ederek 2,55 milyon dolar kaybetti.

Traderın 2021-2022’deki SHIB Alış/Satış geçmişi. Kaynak: Lookonchain

Kripto piyasasının değişken doğası ve riskli meme coin yatırımları!

Bu traderın hikayesi, kripto ticareti yaparken duyguların baskın olmasına izin vermenin riskleri konusunda uyarıcı nitelikte. Çünkü, kripto paralar oldukça değişken varlıklar. Bu yüzden, kötü kararların, ara sıra kazançlar kadar hızlı bir şekilde telafisi mümkün olmayan kayıplar da getirmesi mümkün.

Ayrıca, SHIB ve PEPE gibi meme coinler, net bir değere sahip değil. Bu tür meme coin’leri hype, FOMO ve açgözlülükle hareket ediyor. Bu tokenlar, bu yatırımcının geçmiş sonuçlarında da gördüğümüz gibi yıkım riskini artırıyor. Şimdi piyasa, PEPE ile tarihin tekerrür edip etmeyeceğini merak ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x